Історія механічного факультету

 

У 2012 році механічному факультету ХНАДУ виповнилося 60 років. Факультет був створений на базі двох спеціальностей, переданих в ХАДІ з Харківського інженерно-будівельного інституту ще в 1947 році. Першим деканом механічного факультету в 1952 році став Андрій Михайлович Холодов - учасник Великої Вітчизняної війни, згодом доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Саме його ім'я сьогодні носить кафедра будівельних і дорожніх машин, яку він очолював понад 20 років. Надалі факультетом керували Костянтин Пилипович Абросимов, один з конструкторів легендарного танка Т-34 (1955-1964 р.р.), Сергій Миколайович Дерев'янко (1965-1968г.г.), Георгій Миколайович Кузнецов (1965-1981г.г.), 15 років факультетом керував Володимир Петрович Ємельянов - професор, кандидат технічних наук, на долю якого випали найбільш складні роки, пов'язані з перебазування полігону, будівництвом нового навчального корпусу, переведенням освітнього процесу на нові навчальні плани. З 1996 року деканом механічного факультету працює автор цієї статті Ігор Георгійович Кириченко.

Механічний факультет завжди був орієнтований на підготовку фахівців для машинобудівного комплексу і дорожнього будівництва СРСР і України. Діапазон знань, одержуваних у процесі навчання на всіх спеціальностях факультету, високий рівень теоретичної та практичної підготовки дозволяє не тільки проектувати і експлуатувати дорожньо-будівельну техніку, а й вирішувати будь-які інші науково-технічні завдання. Факультет забезпечує можливість працевлаштування у всіх сферах народного господарства України. Сьогодні випускників факультету можна зустріти на керівних постах в органах державної влади, великих промислових підприємств і будівельних організацій в Україні, країнах СНД, а також у багатьох країнах Європи, Америки, Африки.

Факультет активно співпрацює з машинобудівними підприємствами України, такими як Новокраматорський машинобудівний завод, Крюківський вагонобудівний завод, Харківськими заводами ХТЗ ім. Малишева, «Світло шахтаря», Машгідропривід, ХЗТО, ЗАТ «Манометр», НВП «Кобальт» та іншими. Найбільш ефективне співробітництво склалося між механічним факультетом і ХМЗ «Світло шахтаря». В результаті цієї співпраці створено навчально-науково-виробничий комплекс. Завдяки ініціативі та увазі з боку ректора ХНАДУ професора Туренко Анатолія Миколайовича і генерального директора заводу Висоцького Геннадія Васильовича цей комплекс забезпечує не тільки підготовку інженерних кадрів для заводу, але і виконання науково-дослідних робіт, підвищення кваліфікації, як співробітників заводу, так і професорсько-викладацького складу ВНЗ.