Вступ 2023

Порядок прийому до вищих учбових закладів у 2023 році

МОН України представило порядок прийому до вищих учбових закладів у 2023 році на основі удосконаленого національного мультипредметного тесту.

▪️Тест складатиметься з двох обов'язкових предметів: українська мова та математика, а також одного предмета на вибір: історія України, іноземна мова.

▪️ Тривалість тестування буде 180 хвилин, до нього увійдуть три блоки предметів, а час можна буде розподіляти по блоках самостійно.

▪️З української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 тестових завдань, з іноземних мов – 32 завдання, з математики – 22 завдання та з фізики – 20 завдань.

Спеціальність 174 «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка»

З 2022 року відкрито вступ на молодшого бакалавра за спеціальністю 151

Перевагами вступу на цю пропозицію є отримання диплома з кваліфікаційним рівнем "молодший бакалавр" за 2 роки - це початковий рівень вищої освіти та знижена вартість навчання 9000 грн/рік. Після отримання диплому є можливість продовжити навчання на першому рівні вищої освіти - бакалавріаті за прискоренним курсом

Що це таке?

Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка – основний напрям, в якому на даний час просувається виробництво в усьому світі. Все, що раніше виконувалося самою людиною, його функції, не тільки фізичні, але і інтелектуальні, поступово переходять до техніки, яка сама виконує технологічні цикли і здійснює контроль за ними.

Де я буду працювати?

Об'єктами автоматизації та керування є: об'єкти промисловості, сільського господарства, енергетики, нафтогазової галузі, транспорту, комунального господарства, торгівлі, медицини тощо, тому Ви, як фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, потрібні практично у всіх сферах. Ви будете відповідати за проектування, розробку, установку, керування та технічне обслуговування обладнання, що використовується для контролю і керування інженерними системами, машинами та процесами. Ваше завдання – переконатися, що ці системи та процеси працюють ефективно та безпечно. Ви можете працювати в компаніях, які виробляють і постачають обладнання або в компаніях, які його використовують, наприклад, в компаніях, що займаються атомною та відновлюваною енергією, а також у природоохоронних установах.

Які я отримаю знання?

Однією з найважливіших переваг спеціальності, в порівнянні з традиційними ІТ-спеціальностями, є тісне поєднання програмної та апаратної частин, написання програмного забезпечення під реальні виробничі процеси чи об’єкти. Ви отримаєте знання і навички з таких дисциплін як:

• Комп'ютерні системи та комп'ютерне керування

• Силова електроніка та електропривод

• Метрологія та вимірювальні системи

• Цифрова та мікропроцесорна техніка, програмовані логічні контролери (ПЛІС)

• Теорія автоматичного керування

• Робототехніка та роботи-маніпулятори

• Системи диспетчерського управління та збору даних (SCADA)

• Управління проектами при обмеженнях на ресурси і час

• Сенсорні мережі та мережеві технології

• Системи керування зі штучним інтелектом

Чого очікувати?

• В залежності від організації Ви можете працювати в офісі, лабораторії або на заводі.

• Можливо, Вам доведеться працювати з клієнтами на місцях установки систем керування.

• Дослідження в області енергетики і відновлюваних джерел енергії – сектори ринку, що бурхливо розвиваються, отже у Вас є хороші можливості для працевлаштування в цих областях.

• Вакансії доступні як в Україні так й по всій Європі, тому є можливість знайти роботу за кордоном, зокрема, в нафтогазовій і автомобільної промисловості.

• Робота в деяких організаціях може бути пов'язана з частими відрядженнями або роботою в важких умовах, особливо в нафтогазовому секторі, але при цьому значно вищі зарплати, а для залучення співробітників фірми часто пропонують ряд переваг.

• У сфері автоматизації працює чимало жінок, а провідні світові компанії та організації прагнуть усунути дисбаланс, просуваючи жінок в області науки, технологій та інженерії.

Безкоштовне програмне забезпечення

Усі студенти, які навчаються у ХНАДУ, завдяки програмі Microsoft DreamSpark, мають можливість безкоштовно і легально отримати і використовувати на домашніх та університетських комп’ютерах програмне забезпечення Microsoft: Windows 10, Windows 8.1, Access 2016, Project 2016, Visio 2016, Visual Studio 2015, SQL Server 2016 та ін.

Контактна інформація

м. Харків,

станція метро Академіка Павлова,
вул. Владислава Зубенка (Тимурівців), 3,
Механічний корпус, 1 поверх, викл. ауд. 108

 Кононихін Олександр Сергійович
  +380996637295

e-mail: makonon_at_i_dot_ua 

НА БЮДЖЕТНІЙ/КОНТРАКТНІЙ ОСНОВІ (НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ)

1) національний мультипредметний тест з чотирьох предметів: української, математики та історії України, предмет на вибір (тільки для бюджетної основи);
2) мотиваційний лист.

НА БЮДЖЕТНІЙ/КОНТРАКТНІЙ ОСНОВІ (на основі ОКР МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, ОС МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА, ОПС ФАХОВОГО МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА)

1) національний мультипредметний тест з української мови (або ЗНО 2020-2021р. з української мови або української мови та літератури);
2) національний мультипредметний тест (або ЗНО 2020-2021) з математики /  національний мультипредметний тест з предмету на вибір вступника.

НА БЮДЖЕТНІЙ/КОНТРАКТНІЙ ОСНОВІ (на основі освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, освітніх ступенів бакалавра або магістра)  

1)  мотиваційний лист;
2)  фаховий іспит, складений в ХНАДУ (тільки для бюджетної основи).

Додаткові бали

Дистанційні підготовчі курси з жовтня 2023р. по травень 2024р., проходять кожного місяця.

Вартість навчання 480грн. за весь період навчання (курс навчання 1 місяць).

Також в ХНАДУ з жовтня 2024р. по травень 2024р. працюють підготовчі курси в зумі з підготовки до ЗНО. З таких предметів:

Математика - 1790грн. ( За весь період навчання).

Українська мова - 1790грн. ( за весь період навчання).

Історія України - 1790грн. (за весь період навчання).

Англійська мова - 1790грн. (за весь період навчання).

Фізика - 1790грн. (за весь період навчання).

 

 

Перелік необхідних документів

1.   Заява встановленого зразка (роздруковується приймальною комісією).

2.   Мотиваційний лист.

3.   Документ державного зразка про здобутий освітній рівень (оригінал та його дві копії).

4.   Шість фотокарток (розмір 3 × 4 см, без головного убору).     

5.   Чотири копії документа, що посвідчує особу та громадянство (паспорт або ID-картка з додатком).

6.   Чотири копії ідентифікаційного коду.

7.   Копія військово-облікового документа (для військовозобов’язаних).

8.   Документи або їх копії, які підтверджують особливі умови зарахування.