Дисципліна сприяє формуванню у студентів системи знань про інформаційні моделі та системи управління банками (БдД) та базами даних (БД) АСУТП, реляційні та розподілені бази даних АСУТП, процес адміністрування баз даних АСУТП, мови запитів до баз даних АСУТП, архітектуру програмних додатків до баз даних АСУТП.
Мета дисципліни це формування знань, умінь і навичок стосовно основних підходів до розв’язання інтелектуальних задач в галузі автоматики. Розглядаються основні принципи побудови та функціонування інтелектуальних систем; методи та алгоритми для розв’язання типових інтелектуальних задач систем управління технологічними процесами. Вивчаються принципи та методи побудови та застосування інтелектуальних засобів, сенсорів, мікропроцесорної техніки; основні напрями розвитку інтелектуальних систем. Проводиться ознайомлення з моделями штучного інтелекту; представленням знань; розпізнаванням образів; створення експертних систем. Вивчаються системи, що здатні розв’язувати задачі для конкретної предметної області, зокрема інтелектуальні інформаційні системи, експертні системи, розрахунково-логічні системи, гібридні інтелектуальні та партнерські системи, рефлекторні інтелектуальні системи, системи підтримки прийняття рішення, інтелектуальні Інтернет-технології.
Дисципліна сприяє формуванню у студентів системи знань, вмінь та уявлень про базові принципи функціонування і методів розробки систем реального часу та формування практичних навиків організації обчислювальних процесів с системах реального часу.
Розглядаються: будова, принцип дії, основні характеристики сучасних засобів автоматизації; принципи типізації, уніфікації та агрегатування при організації автоматичних систем управління; алгоритм вибору технічних засобів автоматизації в залежності від технологічного процесу, умов експлуатації та структури системи управління. Дисципліна вчить проводити вибір вимірювальних перетворювачів та датчиків в залежності від технічного завдання на розробку систем автоматизації; вибирати виконавчі механізми, елементи системи автоматики для реалізації керуючих впливів на технологічний об’єкт; виконувати елементарний розрахунок чутливих елементів датчиків для вимірювання фізичних величин.
Дисципліна сприяє формуванню у студентів системи знань, вмінь та уявлень про закономірності функціонування і розвитку складних систем, методів і моделей теорії систем, методи системного аналізу для розв’язання складних комплексних проблем з урахуванням того, що в процесі прийняття рішень вибір необхідно робити в умовах невизначеності.
В курсі розглядаєься широке коло питань, що стосується технологій формування систем і управління роботою з даними й інформацією у різних сферах автоматизації процесів і виробництв. Викладено питання побудови та функціонування сучасних апаратних та програмних засобів, особливості понять «інформація», «кодування даних», «системи числення», «архітектура комп’ютера», «програмне забезпечення».
Предметом вивчення навчальної дисципліни є педагогічно адаптована система понять про рішення задач у галузі інформаційних систем та комплексів, методів проектування систем автоматизації на їх основі. Розглядаються: закономірності формування інформаційного забезпечення технологічних процесів; концептуальні основи побудови та функціонування інформаційних технічних систем; методи формалізації інформації; загальні технологічні аспекти використання сучасних інформаційних технологій; методи аналізу впровадження та функціонування інформаційних систем та комплексів. Дисципліна включає огляд інформаційних засобів та технологій на відповідність специфіці конкретного технологічного об’єкту чи процесу; розробляє постановку та алгоритм задач управління технологічним процесом; застосовує сучасні технологічні засоби при створенні інформаційної бази; застосовує практичні навички ефективного використання сучасних інформаційних технологій для обробки інформації і підтримки прийняття рішень щодо технологічних процесів.
Метою вивчення навчальної дисципліни "Комп'ютерні системи управління" є формування у студентів знань сучасних комп’ютерних систем і програмних засобів для роботи з базами даних, набуття практичних навиків роботи з ними для використання у майбутній професійній діяльності.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є технології створення та обслуговування реляційних баз даних за допомогою систем управління базами даних (СУБД) та їх застосовування в галузі управління об’єктами дорожньо-будівельній галузі.
Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є формування основ інформаційної культури студентів, розкриття можливостей використання сучасних інформаційних і комп’ютерних технологій для розв’язування прикладних задач у галузі управління об’єктами дорожньо-будівельній галузі, набуття навиків проектування баз даних; робота з електронними таблицями; вивчення засобів СУБД Access і набуття практичних навиків роботи з базами даних у цій СУБД; робот з програмного опрацювання баз даних з формуванням SQL-запитів і поглиблення знань шляхом самостійної роботи.
Під час вивчення цієї дисципліни Ви навчитеся: 1) досліджувати процеси, що протікають в системах автоматичного керування об’єктами різної фізичної природи; 2) проектувати системи автоматичного керування різноманітними технічними об’єктами.
Під час вивчення цієї дисципліни Ви дізнаєтеся про принципи побудови та сучасні методи проектування мікропроцесорних та мікроконтролерних систем, а також навчитеся програмувати мікропроцесори та мікроконтролери для створення цифрових систем керування різноманітними об’єктами.
Під час вивчення дисципліни Ви дізнаєтеся, що таке гнучке автоматизоване виробництво, отримаєте навички вибору відповідного варіанту робототехнічного комплексу для вирішення конкретної виробничої задачі, а також навчитеся програмувати і управляти найпростішими роботами-маніпуляторами.
Дисципліна призначена для формування знань та навичок з використання комп’ютерів у професійній діяльності, а саме розв’язування поширених інженерних задач автоматизації технологічних процесів з використовуванням числових методів та математичних пакетів.
Дисципліна призначена для підготовки фахівців в галузі автоматизації та комп'ютерно-інтегрованого управління на рівні професійних вимог до самостійного розв’язання теоретичних та прикладних задач побудови комп’ютерно-інтегрованих систем управління технологічними та економічними процесами з використанням сучасних програмних і технічних засобів.
Дисципліна призначена для підготовки фахівців в галузі автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій на рівні професійних вимог з питань побудови імітаційних моделей технологічних процесів та автоматичних систем управління, їх реалізації для проведення комп'ютерного експерименту та застосування в практичній діяльності.
Дисципліна викладається студентам спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» на 4 курсі у 8 семестрі. Задача дисципліни полягає у засвоєнні студентами загальних принципів конструювання систем автоматики та електронної техніки, набуття навиків роботи з конкретними системами автоматизованого проєктування для конструювання, та отримання комплекту конструкторської документації, а також розробки оснастки для виробництва.
Навчальна дисципліна (МОСУ) читається студентам спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» на 4 курсі у 7 семестрі. Завдання навчальної дисципліни полягають у формуванні у студентів комплексу знань, вмінь та уявлень про методи аналізу та синтезу систем управління засобами системи MATLAB-SIMULINK, необхідних для самостійного рішення професійних задач, пов’язаних з проектуванням автоматизованих та автоматичних систем управління технологічними процесами і транспортними засобами.
Навчальна дисципліна читається студентам 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» на 4 курсі у 7 семестрі. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є формування у студентів комплексу знань, вмінь та уявлень, необхідних для самостійного розв'язання професійних задач, пов'язаних з засвоєнням студентами принципів застосування систем автоматизованого проєктування (САПР) конструкторсько-технологічного призначення, з вивченням студентами основ теорії автоматизованого проєктування, з придбанням навиків пов’язаних з проєктування автоматизованих та автоматичних систем управління технологічними процесами.
Навчальна дисципліна (ОАР) відноситься до групи фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін підготовки фахівців за напрямом 133 «Галузеве машинобудування». При вивченні дисципліни студенти знайомляться з принципами побудови автоматичних систем управління машинами при виконанні ними різноманітних функцій з подальшою орієнтацією на роботизацію, з основами теорії автоматичного управління, з перспективою розробки елементів і вузлів сучасних промислових засобів автоматизації і роботизації.
АСУ ТП викладається на 3 курсі. Метою вивчення навчальної дисципліни є: надання студентам основ науково-теоретичних знань і практичних навичок з принципів побудови та функціонування автоматизованих системи керування технологічними процесами. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є: формування у студентів сукупності знань та вмінь щодо типових підходів, методів та технологій самостійного розв’язання теоретичних та прикладних задач автоматизації технологічних процесів з використанням сучасних технічних засобів і насамперед мікропроцесорних контролерів.
КУТП викладається у першому семестрі магістратури. Метою вивчення навчальної дисципліни є: надання студентам основ науково-теоретичних знань і практичних навичок з принципів побудови комп’ютерних систем управління технологічними процесами; архітектури та структурні схеми комп’ютерних систем управління технологічними процесами; методи структурного аналізу типових структурних схем АСК ТП; програмного забезпечення комп’ютерних систем управління технологічними процесами; програмно-апаратні платформи для SCADA-систем; підсистеми SCADA-систем.