МІКРОХВИЛЬОВИЙ ДАТЧИК РУХУ

Мікрохвильовий датчик руху - здатний визначати рух об'єктів (перешкод) які повністю або частково відбивають радіохвилі (люди, тварини, метали і т.д.), навіть якщо вони перебувають за деревом (дверима), стіною (гіпс, бетон), пластиком, склом і т.д.

В основу роботи датчика покладено ефект Доплера - зміна частоти відбитої хвилі, внаслідок руху випромінювача, приймача або відбивача. У даному модулі частота випромінюваної їм радіохвилі міняється внаслідок руху відбивача (перешкоди). Модуль побудований на базі чипу RCWL-9196 який оснащений передавачем і приймачем. Датчик спрацює якщо приймач прийме сигнал, частота якого незначно відрізняється від частоти сигналу передавача:

Передавач випромінює радіохвилю на певній частоті.

  • Якщо в зоні дії датчика немає об'єктів здатних відбивати радіохвилі, то приймач нічого не прийме й датчик не спрацює.

  • Якщо в зоні дії датчика є нерухомі об'єкти здатні відбивати радіохвилі, то приймач прийме радіохвилю передавача, відбиту від цих об'єктів, але частота прийнятої радіохвилі буде дорівнює частоті сигналу передавача й датчик не спрацює.

  • Якщо в зоні дії датчика є об'єкт здатний відбивати радіохвилі, який наближається до датчика (рухається), то приймач прийме відбиту від об'єкта радіохвилю, частота якої буде вище чому в сигналу передавача й датчик спрацює.

  • Якщо в зоні дії датчика є об'єкт здатний відбивати радіохвилі, який віддаляється від датчика (рухається), то приймач прийме відбиту від об'єкта радіохвилю, частота якої буде нижче чому в сигналу передавача й датчик спрацює.

Коли датчик спрацьовує, на його виході «OUT» установлюється рівень логічної «1». Датчик має тригер, який утримує рівень логічної «1» на виході «OUT» протягом 2 сек ±30%, після припинення руху. Якщо датчик багаторазово спрацьовує, наприклад, постійно фіксує рух на протязі  10 секунд, то рівень логічної «1» на виході «OUT» буде встановлений на 12 секунд із моменту першого спрацьовування (10 секунд під час фіксації рухів + 2 секунди після їхнього припинення, поки не «скинеться» тригер).

Використання даного датчика  дозволяє фіксувати рух через об'єкти, що не відбивають радіохвилі (кущі, трава, дерево, пластик, гіпс і т.д.), чого не можуть зробити датчики руху засновані на піроелектричному ефекті (такі як HC-SR501 і HC-SR505).

 

     Мікрохвильовий датчик  розроблено  доцентом кафедри МБЖД ХНАДУ к.т.н. доцентом Коваль О. А.

Nach oben