Малецька Ольга Євгенівна

 
 

Кандидат технічних наук,
доцент кафедри метрології та безпеки життєдіяльності

ORCID

Перелік публікацій

maletskaolga@ukr.net

Малецька Ольга Євгенівна за  спеціальністю інженер-електрик, закінчила Харківський політехнічний інститут, (кафедра «Інформаційно-вимірювальна техніка») в 1977 р. Після закінчення інституту з квітня 1977 р. до червня 2013 р. працювала в Харківському інституті метрології. Багато років була начальником науково-дослідної лабораторії законодавчої метрології, понад 15 років головою технічного комітету стандартизації ТК 63 «Загальні норми і правила державної системи забезпечення єдності вимірювань». З 2002 р по 2013 р. була членом Форуму якості міжнародної організації КООМЕТ - ТК 2 КООМЕТ «Законодавча метрологія», головою підкомітету цього комітету ПК 2.3 «Оцінка компетентності органів законодавчої метрології». Розробляла документи КООМЕТ щодо діяльності національних метрологічних інститутів, у тому числі щодо впровадження систем якості.

Розробила та приймала участь у розробці понад 50-ти національних та галузевих нормативних документів з метрології, метрологічної діяльності, термінології та визначень в галузі метрології, а також національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими вимогами в галузі метрології.

В 2009 р. захистила дисертацію за спеціальністю 05.01.02 – стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення. На протязі 9 років була членом спеціалізованої вченої ради К 64.108.04. Неодноразово призначалася офіційним опонентом дисертаційних робіт.

З 2015 по 2020 рр. працювала на кафедрі охорони праці, стандартизації та сертифікації Української інженерно - педагогічної академії.

Має понад 100 наукових праць, які опубліковані у різних фахових науково-технічних журналах: «Український метрологічний журнал», «Стандартизація, сертифікація, якість», «Системи обробки інформації», «Метрологія та прилади» тощо. Входить до експертної ради міжгалузевого виробничо-практичного журналу «Метрологія для підприємств», в якому опублікована значна кількість її статей.

Дійсний член Громадської організації «Академія метрології України».

Понад 20-ти років приймає участь у  семінарах з підвищення кваліфікації для фахівців підприємств та організацій щодо питань метрології, стандартизації та оцінки відповідності, розроблення та впровадження систем управління вимірюваннями, систем управління якості за серією стандартів  ISO 9000,  організації та проводження внутрішніх та зовнішніх аудитів за ISO 19011, систем управління  за ISO/IEC 17025, ISO/IEC 17020, ISO/IEC 17043, ISO/IEC 17065, а також щодо оцінки ризиків та процесів.

Основними напрямками у викладацькій діяльності є:

-        законодавча, теоретична та прикладна  метрологія та метрологічна діяльність;

-        стандартизація;

-        оцінка відповідності продукції, процесів та послуг;

-        розроблення та впровадження систем управління у різних галузях.