Спеціальність 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології»

Що це таке?

Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології – основний напрям, в якому на даний час просувається виробництво в усьому світі. Все, що раніше виконувалося самою людиною, його функції, не тільки фізичні, але і інтелектуальні, поступово переходять до техніки, яка сама виконує технологічні цикли і здійснює контроль за ними.

Де я буду працювати?

Об'єктами автоматизації та керування є: об'єкти промисловості, сільського господарства, енергетики, нафтогазової галузі, транспорту, комунального господарства, торгівлі, медицини тощо, тому Ви, як фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, потрібні практично у всіх сферах. Ви будете відповідати за проектування, розробку, установку, керування та технічне обслуговування обладнання, що використовується для контролю і керування інженерними системами, машинами та процесами. Ваше завдання – переконатися, що ці системи та процеси працюють ефективно та безпечно. Ви можете працювати в компаніях, які виробляють і постачають обладнання або в компаніях, які його використовують, наприклад, в компаніях, що займаються атомною та відновлюваною енергією, а також у природоохоронних установах.

Які я отримаю знання?

Однією з найважливіших переваг спеціальності, в порівнянні з традиційними ІТ-спеціальностями, є тісне поєднання програмної та апаратної частин, написання програмного забезпечення під реальні виробничі процеси чи об’єкти. Ви отримаєте знання і навички з таких дисциплін як:

• Комп'ютерні системи та комп'ютерне керування

• Електротехніка

• Силова електроніка та електропривод

• Метрологія та вимірювальні системи

• Цифрова та мікропроцесорна техніка, програмовані логічні контролери (ПЛІС)

• Теорія автоматичного керування

• Робототехніка та роботи-маніпулятори

• Системи диспетчерського управління та збору даних (SCADA)

• Управління проектами при обмеженнях на ресурси і час

Чого очікувати?

• В залежності від організації Ви можете працювати в офісі, лабораторії або на заводі.

• Можливо, Вам доведеться працювати з клієнтами на місцях установки систем керування.

• Дослідження в області енергетики і відновлюваних джерел енергії – сектори ринку, що бурхливо розвиваються, отже у Вас є хороші можливості для працевлаштування в цих областях.

• Вакансії доступні як в Україні так й по всій Європі, тому є можливість знайти роботу за кордоном, зокрема, в нафтогазовій і автомобільної промисловості.

• Робота в деяких організаціях може бути пов'язана з частими відрядженнями або роботою в важких умовах, особливо в нафтогазовому секторі, але при цьому значно вищі зарплати, а для залучення співробітників фірми часто пропонують ряд переваг.

• У сфері автоматизації працює чимало жінок, а провідні світові компанії та організації прагнуть усунути дисбаланс, просуваючи жінок в області науки, технологій та інженерії.

Безкоштовне програмне забезпечення

Усі студенти, які навчаються у ХНАДУ, завдяки програмі Microsoft DreamSpark, мають можливість безкоштовно і легально отримати і використовувати на домашніх та університетських комп’ютерах програмне забезпечення Microsoft: Windows 10, Windows 8.1, Access 2016, Project 2016, Visio 2016, Visual Studio 2015, SQL Server 2016 та ін.

Вартість контрактної форми навчання:

          денна - 11100 грн/рік

          заочна - 7800 грн/рік

Додаткові бали

При вступі на спеціальність є можливість отримати додаткові бали за участь у олімпіаді, яка проходить у два етапи у Харківському націаональному автомобільно-дорожньому університеті, та в разі закінчення підготовчих курсів у нашому вищі. В залежності від обраної олімпіади по запропонованим 4 предметам (українська мова та література, математика, фізика або англійська мова) абітурієнту надаються додактові бали до сертифікату ЗНО. Взагалі, є можливість отримати до 19 балів, додатково, при вступу.

Перелік необхідних документів

  1. Заява встановленого зразка (роздруковується в університеті).
  2. Документ про середню освіту - оригінал та дві копії атестату і додатку.
  3. Медична довідка (форма 086-у) з даними про всі перенесені раніше інфекційні захворювання та щеплення, а також про результати флюорографії.
  4. Сертифікат ЗНО і дві роздруковані листівки з балами ЗНО.
  5. 6 фотокарток (розмір 3х4 см, без головного убору).
  6. Паспорт (оригінал і дві копії), військовий квиток або приписне посвідчення (оригінал і дві копії).
  7. Дві копії довідки про ідентифікаційний код.

Контактна інформація

м. Харків,

станція метро Академіка Павлова,
вул. Владислава Зубенка (Тимурівців), 3,
Механічний корпус, 1 поверх, викл. ауд. 107

Кононихін Олександр Сергійович

  +380990356960

e-mail: makonon_at_i_dot_ua 

Інформація для абітурієнтів

151 Автоматизація такомп'ютерно-інтегровані технології

Бюджетна і контрактна форми. Необхідні тести:
1) українська мова та література,
2) математика,
3) фізика або іноземна мова.

Тільки контракт. Необхідні тести:
1) українська мова та література,
2) історія України,
3) іноземна мова або географія.