Новини кафедри будівельних і дорожніх машин

To top

Новини кафедри

10 жовтня доц. Щукін О.В. та доц. Орел О.В. провели профорієнтаційну роботу на батьківських зборах у школі № 91 м. Харкова

08.10.2019 Колектив кафедри відвідав школи м. Люботин, а саме Люботинську гімназію № 1, Загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №3, №4, №5 

Засідання науково-методичної ради піднімально-транспортної академії наук України 26-27 вересня 2019 року

 Наукова подія вересня

          Щорічно, в різних ВУЗах України, проводяться науково-методичні конференції, на яких розглядаються питання подальшого розвитку та удосконалення тієї або іншої спеціальності.

         У вересні цього року на механічному факультеті нашого університету на базі кафедри будівельних і дорожніх машин була нагода провести 26-27 вересня 54 засідання Науково-методичної Ради зі спеціалізації «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» при Науково-методичній комісії МОН України, а також засідання Підйомно-транспортної Академії Наук України.

         Заздалегідь були відправлені запрошення на участь у заході вітчизняним вченим в цій галузі, а також колегам з Росії, Білорусі, Угорщини, Румунії та Польщі.

         До складу програмного комітету входили:

Григоров О.В. професор, д.т.н. – НТУ «Харківський політехнічний

інститут»;

Семенюк В.Ф. професор, д.т.н. – Одеський національний політехнічний університет;

Ловейкін В.С. професор, д.т.н. – Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБПУ);

Кириченко І.Г. декан механічного факультету, ХНАДУ, д.т.н., професор.

         На запрошення відгукнулись та приїхали майже 30 гостей з різних ВНЗ та куточків України, таких як Київ, Одеса, Львів, Тернопіль, Маріуполь, Рівне, Дніпро та інш. Також в роботі засідання прийняли участь місцеві вчені в цій галузі НТУ «ХПІ», УкрДУЗТ, УІПА, ХНУБА. Сферу виробництва представляли генеральний директор і головний конструктор ТОВ «Харківський завод ПТО».

         За допомогою сучасних мультимедійних технологій було встановлено зв'язок і почуте привітання від постійних учасників засідань, колег із Білорусі

(БНТУ) 

         Робота Науково-методичної Ради розпочалась з привітальної промови  першого проректора університету проф. Ходирєва С.Я., голови Науково-методичної Ради проф. Григорова О.В., Президента ПТАН України проф. Семенюка В.Ф. та декана механічного факультету проф. Кириченка І.Г.

В подальшому робота Науково-методичної Ради розпочалась із урочистостей присвячених двом подіям: ювілею з нагоди 80-річчя з дня народження Президента Підйомно-транспортної Академії наук України, д.т.н., професора Семенюка В.Ф. та 90-річчям кафедри «Підйомно-транспортні машини і обладнання» НТУ «Харківський політехнічний інститут».

         В свою чергу Президент Підйомно-транспортної Академії наук України професор Семенюк В.Ф. урочисто вручив посвідчення новим дійсним членам Академії генеральному директору ТОВ «Харківський завод ПТО» Журавель О.В. та завідувачу кафедри БДМ нашого університету доц. Шевченку В.О.

На засіданні були заслухані доклади присвячені актуальним проблемам підготовки фахівців відповідно нашої спеціалізації. Велику дискусію викликала доповідь проф., д.т.н. Назаренка І.І. з Київського національного університету будівництва і архітектури, присвячена підготовці фахівців за схемою (ПТУ - технікум «коледж» - інститут - університет). Актуальну проблему довів декан механічного факультету проф. Кириченко І.Г. «Стан розробки стандартів освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Про сучасні методи викладання у Вищий школі довів проф. Григоров О.В.

Після обідньої перерви на засіданні Підйомно-транспортної Академії Наук України було заслухано 5 доповідей за результатами підготовки докторських дисертацій: к.т.н., доц. Супонєв В.М. (кафедра БДМ Харківський національний автомобільно-дорожній університет) тема  «Розроблення методології і алгоритмів створення високоефективного обладнання для безтраншейного прокладання підземних комунікацій», к.т.н., доц. Голубченко О.І. (кафедра «Будівельні та дорожні машини» ПДАБА)  тема «Інноваційне робоче обладнання ЗТМ для розробки і транспортування ґрунту» та інш.

Перший день завершився товариською вечерею.

27 вересня 2019 р. засідання Підйомно-транспортної Академії Наук України відбулось в корпусі механічного факультету на кафедрі будівельних і дорожніх машин ХНАДУ. Під час роботи академії було заслухано та обговорено шість жвавих докладів майбутніх кандидатів наук, в яких було подано сучасні наукові технології у сфері галузевого машинобудування.

Ці дві події завершились плідною працею, науковими дискусіями, бажанням співпраці та сумісним дослідженням.

У вільний час гості ознайомились з вечірнім Харковом, відвідали парк ім. М. Горького, сад ім. Т.Г. Шевченка та сад скульптур в центрі міста. Враження були неперевершені.

 Вчений секретар Науково-методичної Ради НМК МОН України, доцент кафедри БДМ Іваненко О.І.

 26-27 вересня пройшла  54-та Науково-методична Рада

 Нас відвідало багато гостей з України: Києва, Тернопіля, Рівного, Львова, Одеси, Дніпра та ближнього зарубіжжя. Приемно було поспілкуватися з колегами з Білорусі , професором Вавіловим А.В., який прийняв участь у  Науково-методичній Раді, дистанційно, за допомогою skype. 

21.09.2019 року кафедра будівельних і дорожніх машин прийняла участь у міському заході м. Харкова «Ніч науки». В рамках цього проекту кафедра презентувала свої наукові відкриття і досягнення, продемонструвала сучасну 3D лабораторію, познайомила з роботою 3D принтера та провела конкурс «ХНАДУ 3D pen».

12.09.2019 Колектив кафедри відвідав школи і технікуми Харківської області

Наказом МОН України № 975 від 11.07.2019 р. затверджено спеціалізовану вчену раду К 64.059.05 до захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук (доктора філософії) по спеціальності 05.05.05 - Піднімально-транспортні машини, у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. Основу цієї ради складають викладачі кафедри БДМ ХНАДУ.

10 вересня 2019 року на першому засіданні вченої ради відбувся предзахист дисертаційної роботи здобувача, асистента кафедри БДМ Мусаєва З. Р., науковий керівник доц. к.т.н. Єфименко О. В. на тему "Підвищення ефективності роботи короткобазових колісних навантажувачів у транспортному режимі". Захист дисертації заплановано на грудень поточного року.    

10.09.2019 було проведено день кафедри у гуртожитку № 6. Викладачі кафедри поспілкувалися зі студентами своїх груп та дізналися про умови їхнього життя у гуртожитку.  

 

 

Чемпіон України з гирьового спорту серед юніорів, бронзовий призер серед чоловіків - у дисципліні - двоборство, срібний призер серед чоловіків та юніорів у дисципліні довгий цикл. Студент Механічного факультету Андрій Горовий 

16 квітня 2019 р.

Було проведено спартакіаду Харківського національного автомобільно-дорожнього універсистету

 

 

                                                               18 квітня 2019 р.

18.04.19 о 14.00 в 204 ауд. відбувся Науковий семінар кафедри будівельних і дорожніх машин на якому заслухали дисертаційну роботу Супонева Володимира Миколайовича, яка була виконана у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті на тему «Розробка узагальненої теорії робочих процесів і алгоритмів створення високоефективного обладнання для безтраншейного прокладання підземних комунікацій» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.05.04 - Машини для земляних, дорожніх та лісотехнічних робіт.

                                                      09 квітня 2019 р.

            Вітаємо Черепанову Наталю з зайнятим третім призовим місцем на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у м.Києві