Чим зайнятися на карантині? Онлайн-школи відкрили безкоштовний доступ. Огляд найцікавіших курсів

Після того, як в Україні ввели тривалий карантин через коронавірус, студенти масово стали шукати, чим би зайнятися у вільний час. В фаворі виявилися різні онлайн-активності, у тому числі й освітні курси, які можна проходити дистанційно - через інтернет.

Освітні онлайн-платформи швидко відреагували на підвищений попит.

Наприклад, Coursera на час карантину відкрила безкоштовний доступ до багатьох курсів.

"Щоб звести до мінімуму вплив спалаху коронавируса на студентів, співтовариство Coursera робить глобальні зусилля, щоб допомогти університетам і коледжам в наданні навчального програмного забезпечення в Інтернеті"

сказано на сайті освітньої платформи Coursera.

Через спалах коронавируса Coursera for Campus відкрила доступ до більш ніж 3800 курсів і 400 спеціалізаціями, щоб студенти ВУЗів, які знаходяться на карантині, змогли продовжити навчання.

Поки що ці курси будуть безкоштовними з 12 березня по 31 липня. Після цього, в залежності від того, як буде розвиватися ситуація в світі, компанія вирішить, чи продовжувати відкритий доступ чи ні. Студенти, які зареєструються до 31 липня, отримають доступ до курсів до 30 вересня включно.

Але є застереження.

Безкоштовним доступ до курсів буде лише для партнерських університетів. Щоб студенти отримали доступ до курсів, ВУЗ повинен зареєструватися на Coursera for Campus.

До того ж, для навчання потрібне знання англійської мови.

І багато інших цікавих курси Coursera так і залишилися платними. Їх проходження обійдеться в 34 долари на місяць або 49 доларів на місяць (залежно від обраного тарифу). Знижок на час карантину онлайн-платформа не пропонує.

Хоча можна підключити пробний безкоштовний 7-денний період, але для проходження повного курсу і отримання сертифіката цього недостатньо.

Втім, є на Coursera один безкоштовний і цілком актуальний курс - про коронавірус "Science Matters: Let's Talk About COVID-19". Але він теж англійською і після його проходження сертифікат не покладається.

Українська освітня платформа Prometheus також запропонувала для студентів понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для ефективного дистанційного навчання під час карантину.
На Prometheus доступні курси з англійської мови, європейської зовнішньої політики, медіаграмотності, фінансового менеджменту, історії, економіки і багатьох інших дисциплін.

Окремий напрямок - онлайн-курси IT-напрямку: основи програмування, цикл курсів з аналізу даних, основи тестування програмного забезпечення, основи програмування на Java і Python.

А на платформі edX можна знайти безкоштовні онлайн-курси Гарварда, Стенфорда, MIT і інших. Всі вони - на англійській мові.

To top