Ідентифікатори вченого:
Закінчила Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. Продовжила навчання в аспірантурі Харківського гуманітарного інституту «Народна українська академія».
У 2004 році успішно захистила кандидатську дисертацію в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті на тему «Будівництво автомобільних доріг при безпечному використанні фосфогіпсу та золошлаків ТЕС», за спеціальністю «Автомобільні дороги та аеродроми».
З 2006 по 2010 працювала на кафедрі безпеки життєдіяльності Національного Університету цивільного захисту України.
З 2010 прийнята на посаду доцента кафедри метрології та БЖД ХНАДУ.
О.В. Крайнюк є автором понад 100 наукових і навчально-методичних праць.
Крайнюк О.В. є:
академіком Академії безпеки та основ здоров'я;
членом спілки фахівців БЖД;
прийнята в Європейську асоціацію з безпеки.
Крайнюк О.В. керує науково-дослідною роботою студентів. Багато з підготовлених за останні роки студентських робіт і доповідей одержували дипломи різних ступенів на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах. Наприклад, у квітні 2019 року у Всеукраїнському конкурсі з «Охорони праці» роботу студентів Кальченко Данили та Мізяк Івана на тему «Покращення умов та охорони праці водіїв за допомогою оцінки стійкості автомобіля» нагороджено дипломом І ступеню. У 2020 році 4 студенти отримали нагороди при участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з "Охорони праці".
Під керівництвом О.В. Крайнюк студент Подригало Віль Феліксович брав участь у міжнародному конкурсі студентських робіт «Цивільна безпека» у червні 2023 року та був народжений дипломом 1 ступеня за роботу «Розумні технології у охороні праці: нові тенденції та креативні ідеї»
Підвищення кваліфікації:
2. Прийнято участь у освітньому проекті «BIOINWASTE» у рамках програми ЕС Erasmus+ (Модуль Жана Моне). Участь у весняній онлайн-школе "EU implementation of bioenergy technologies for waste recycling" («Впровадження ЕС біоенергетичних технологій для переробки відходів»). (60 годин, 2 кредита ECTS).
3. Підвищення кваліфікації «Цифрові інструменти Google для освітян»- І та ІІ рівень, 45 годин. Сертифікат № GDNfE-01-04571 та Сертифікат GDNfE-01-С-04071, серпень 2022.
4. Програма підвищення професійної кваліфікації у галузі безпеки. «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях», «Перша допомога в умовах війни», «Базова психологічна допомого в умовах війни» Сертифікат 45 годин. лютий 2023.
5. Підвищення кваліфікації за програмою "Експерт е-навчання" для викладачів дистанційної та змішаної форми освіти, 120 годин
аналіз виникнення техногенних аварій, які можуть викликати надзвичайні ситуації та привести до негативних наслідків на об'єктах господарювання.
Крайнюк О.В. нагороджено Подякою Міністерства освіти і науки України