Основним напрямком роботи кафедри технології металів і матеріалознавства ім. О.М. Петриченка в галузі міжнародного співробітництва є інтеграція в глобальний освітній та науково-дослідницький простір Європейського Союзу. Розвиток двосторонніх і багатосторонніх міжнародних зв'язків, освітніх та наукових проєктів належить до числа пріоритетних завдань кафедри.

З 2013 року, деканом механічного факультету було укладено двосторонню угоду між кафедрою технології металів і матеріалознавства ім. О.М. Петриченка Харківського національного автомобільно-дорожнього університету та Лодзинським технічним університетом (Польща). 

Також у 2021 році, укладено двосторонню угоду між кафедрою технології металів і матеріалознавства ім. О.М. Петриченка Харківського національного автомобільно-дорожнього університету та Бранденбурзьким технічним університетом Котбус-Зенфтенберг (Німеччина) за програмою ERASMUS+ Key Action 1 "Learning mobility for higher education students and staff".  

Згідно цим договорам студенти кафедри технології металів і матеріалознавства ім. О.М. Петриченка мають можливість після отримання кваліфікації бакалавра отримати ДИПЛОМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗРАЗКА, навчаючись за обміном протягом півроку в магістратурі відповідного Європейського університету.  

Таким чином, наш випускник може отримати два диплома за однією спеціальністю, які дозволять йому працювати за кордоном в одній із держав Європейського Союзу.

Сертифікати участі у міжнародних заходах